CZYM JEST KARBOKSYTERAPIA?

Wpis na temat karboksyterapii powstał, ponieważ z jednej strony duża liczba naszych Gości dopytuje co kryje się pod nazwą tego zabiegu, a z drugiej strony szuka skutecznego rozwiązania na redukcję cieni i obrzęków pod oczami, likwidację miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz rozstępów, rewitalizację skóry dłoni, dekoltu, szyi i twarzy, a także skutecznej metody ograniczającej wypadanie włosów.


Potwierdzona klinicznie skuteczność karboksyterapii spowodowała, że zabieg szybko zyskał dużą liczbę zwolenników i jest stosowany w licznych programach terapeutycznych.


Na czym polega zabieg karboksyterapii?


Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. Zabieg, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, polega na śródskórnej lub podskórnej, precyzyjnej aplikacji kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla drogą iniekcji (wkłucia).


Jakie są wskazania do zabiegu karboksyterapii?


Karboksyterapia ma bardzo szerokie zastosowanie, a liczne badania potwierdziły jej skuteczność w wielu obszarach. To doskonała metoda do terapii twarzy i ciała.


Wskazania do zabiegu karboksyterapii to:
cienie i obrzęki pod oczami
• wypadanie włosów
• cellulit
• lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa (np. podbródek, brzuch - „oponka”, bryczesy)
rozstępy
• wiotka skóra (np. ramiona, twarz, szyja, dekolt)
• profilaktyka anti-age


Dlaczego karboksyterapia jest tak skuteczną metodą?


Iniekcyjne, kontrolowane podanie medycznego dwutlenku węgla działa dwufazowo – biochemicznie i mechanicznie.


Działanie biochemiczne bazuje na zjawisku opisanym już ponad 100 lat temu przez duńskiego fizjologa, Christiana Bohra. Odpowiada ono za silne rozszerzenie naczyń, zwiększenie przepływu krwi i wzrost stężenia tlenu w obszarze zabiegowym. Proces ten powoduje powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz udrożnienie zwężonych naczyń krwionośnych. To te zjawiska prowadzą do intensywnego dotlenienia obszaru zabiegowego, dopływu substancji odżywczych, usunięcia produktów przemiany materii w wyniku czego następuje regeneracja. Kontrolowane wywołanie stanu zapalnego prowadzi do stymulacji produkcji elastyny i kolagenu, co wydatnie wpływa na wygładzenie i ujędrnienie skóry oraz redukcję cieni pod oczami.


Efektem działania mechanicznego zabiegu jest rozbicie złogów tłuszczowych. Dwutlenek węgla podawany podczas zabiegu przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Dochodzi wtedy do zjawiska lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu. Karboksyterapia zwiększa również drenaż limfatyczny, co pozwala skutecznie niwelować worki pod oczami i wspomaga walkę z cellulitem.


Podsumowując, zabieg karboksyterapii wpływa na:
• rozszerzenie naczyń krwionośnych, co zwiększa przepływ krwi w obszarze zabiegowym
• przywrócenie lub pobudzenie mikrokrążenia wpływające na dotlenienie obszaru zabiegowego
• poprawę drenażu limfatycznego, przez co zmniejszony zostaje obrzęk i usuwane są toksyny z organizmu
• produkcję elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za elastyczność i napięcie skóry


Czy zabieg karboksyterapii jest bezpieczny?


Zdecydowanie tak! Karboksyterapia to bezpieczny zabieg wywodzący się z medycyny. Pełne bezpieczeństwo gwarantuje wykonywanie zabiegu przez wykwalifikowanego kosmetologa z doświadczeniem i używanie do niego wysokiej klasy urządzenia.


Dwutlenek węgla występuje w organizmie naturalnie i to w znacznych ilościach, a podawany w trakcie zabiegu zostaje wydalany z organizmu jako produkt wymiany gazowej. Ilość podawanego w trakcie zabiegu dwutlenku węgla jest zbliżona do ilości gazu produkowanego w trakcie wysiłku fizycznego!


Dbając o bezpieczeństwo naszych Gości, podczas pierwszej wizyty zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań do tej metody.


Medyczny dwutlenek węgla używany podczas zabiegu jest certyfikowany, a wszystkie elementy, z których korzystamy są sterylne i jednorazowe.


Czy zabieg karboksyterapii pozostawia ślady na ciele?


Istnieje prawdopodobieństwo powstania drobnych lub większych siniaków czy wybroczyn w miejscu wkłucia, dlatego nie rekomendujemy tego zabiegu na przykład jako zabieg bankietowy.


karboksyterapia poznań

Jak przygotować się do zabiegu karboksyterapii?


Zabieg ten nie wymaga szczególnego przygotowania. Warto pamiętać o tym, by nie przyjmować przez 48 godzin przed zabiegiem aspiryny oraz innych środków obniżających krzepliwość krwi. W przypadku dużej powierzchni poddanej zabiegowi (np. ramiona, uda, brzuch, twarz, szyja i dekolt) rekomendujemy w dniu zabiegu nie podejmować aktywności fizycznej. W dniu poprzedzającym zabieg nie zaleca się spożywania alkoholu.


Ile zabiegów karboksyterapii należy wykonać?


Podczas pierwszej wizyty zawsze podajemy szacunkową liczbę zabiegów. Z naszego doświadczenia wynika, że minimalna seria składa się z 6 zabiegów. Redukcja lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej może wymagać większej liczby zabiegów w zależności od odczekiwanego efektu.


Jak długo utrzymują się efekty po karboksyterapii?


Wszystko zależy od celu zabiegu. Poddawane zabiegowi rozstępy nie wracają do stanu pierwotnego. Cellulit czy lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa podlega redukcji, której trwałość zależy również od trybu życia i przestrzegania zaleceń pozabiegowych. W zależności od nasilenia zmian po serii zabiegów zalecamy zawsze wykonywanie zabiegów przypominających zazwyczaj raz na trzy miesiące.


Podobnie sytuacja wygląda z zabiegiem na cienie i obrzęki pod oczami. W przypadku rewitalizacji skóry dłoni, twarzy, szyi i dekoltu to odpowiednia jest częstotliwość jednej serii rocznie plus ewentualnie zabiegi przypominające lub dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne i pielęgnacja domowa.


Jak długo trwa zabieg karboksyterapii?


Czas trwania zabiegu zależny jest od powierzchni na jakiej jest on wykonywany i dawki aplikowanego dwutlenku węgla. Przykładowo okolica oczu to zaledwie 5 minut, dłonie 10 minut, twarz, szyja oraz dekolt czy uda to około 30 minut.


karboksyterapia skóry głowy

Jak często wykonuje się zabieg karboksyterapii?


Częstotliwość zabiegu zawsze ustalana jest indywidualnie podczas pierwszej wizyty. Ważna jest systematyczność i regularność zabiegów. Z największą częstotliwością odbywają się zabiegi mające na celu redukcję miejscowej tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj spotykamy się co 4/5 dni. W przypadku redukcji skórki pomarańczowej, zabiegi na cellulit odbywają się najczęściej raz w tygodniu. Z najmniejszą częstotliwością zalecamy wykonywanie zabiegów mających na celu usuwanie rozstępów oraz zabiegów rewitalizujących twarz, szyję, dekolt oraz dłonie.


Czy podczas jednej wizyty zabieg karboksyterapii może być wykonany na kilka okolic?


Wszystko zależy od powierzchni na jaką ma być wykonany zabieg karboksyterapii. Podczas jednej sesji zabiegowej można zaaplikować określoną ilość gazu, więc nie zawsze możliwe będzie połączenie kilku obszarów zabiegowych podczas jednej wizyty. Wszystko jednak zostanie dokładnie zaplanowane podczas pierwszej wizyty.


Czy karboksyterapię można połączyć z innymi zabiegami?


Podczas jednej wizyty nie polecamy wykonywać karboksyterapii oraz innego zabiegu na tę samą partię ciała. Świetnie sprawdzają się jednak terapie łączone, które składają się z karboksyterapii i innej metody wykonywanej w różne dni. Do poprawy jędrności skóry twarzy oraz redukcji zmarszczek polecamy połączenie karboksyterapii z mezoterapią mikroigłową lub falą radiową. W przypadku cieni i obrzęków pod oczami często sięgamy dodatkowo po zabieg pielęgnacyjny rytuał dla okolic oczu. Podczas niwelowania cellulitu wykorzystujemy połączenie karboksyterapii z zabiegiem Cellu Contour. W przypadku redukcji rozstępów rewelacyjnie sprawdza się połączenie z zabiegiem Firming Perfection. Ten duet jest też idealny u kobiet po ciąży walczących z rozstępami i wiotką skórą brzucha. Pracując nad usunięciem oponki lub bryczesów wykorzystujemy dodatkowo Express Slimming.


Czy zabieg karboksyterapii jest bolesny?


Zawsze podkreślamy, że odczucia bólowe to kwestia bardzo indywidualna. W naszym salonie posiadamy nowoczesne urządzenie wyposażone w tryb podgrzewania gazu co minimalizuje odczucie bólu. Oczywiście, podczas zabiegu może wystąpić pewien dyskomfort, który wynika z ukłucia i podania gazu.


karboksyterapia twarzy

Jakie są zalecenia po zabiegu karboksyterapii?


Od razu po zabiegu możliwy jest powrót do normalnych czynności przy zachowaniu zaleceń pozabiegowych. W dniu zabiegu nie zalecamy wykonywać ćwiczeń fizycznych oraz spożywać alkoholu. Po zabiegu karboksyterapii nie należy korzystać z basenu i sauny do czasu wygojenia nakłuć. Komplet zaleceń po zabiegu karboksyterapii przekazujemy naszym Gościom drogą mailową lub SMSem.


Jakie są przeciwwskazania do karboksyterapii?


Ogólne przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii to:
• aktywne choroby bakteryjne, wirusowe (opryszczka), grzybicze i pasożytnicze,
• stany zapalne skóry,
• ciąża oraz okres karmienia piersią,
• niewydolność serca, płuc, wątroby oraz nerek,
• przebycie udaru mózgu oraz zawału mięśnia sercowego,
• stan po przeszczepie lub usunięciu narządu,
• choroby krwi (np. anemia, hemofilia),
• schorzenia naczyń obwodowych (np. miażdżyca, zakrzepowe zapalenie żył)
• choroby nowotworowe i okres 5 lat od ich całkowitego wyleczenia,
• epilepsja,
• reumatoidalne zapalenia stawów,
• nieustabilizowana cukrzyca i nadciśnienie,
• przyjmowanie niektórych leków (np. rozrzedzających krew),
• skłonność do powstawania bliznowców,
• podwyższona temperatura ciała.


Miejscowe przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii to:
• wypełniacze tkanek miękkich, toksyna botulinowa oraz nici są przeciwwskazaniem w obszarze zabiegowym,
• endiometroza i miesiączka to przeciwwskazanie do wykonywania zabiegów w okolicy brzucha,
• żylaki stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu w okolicy kończyn dolnych.


Zawsze przeprowadzamy szczegółowy wywiad by mieć pewność, że nie występują żadne przeciwwskazania ogólne lub dla danego obszaru zabiegowego. Jeśli nie jesteś pewna, czy możesz skorzystać z tego zabiegu, to skontaktuj się z nami drogą mailową lub telefoniczną – z chęcią doradzimy!


Jeżeli rozwialiśmy Twoje obawy i chcesz skorzystać z zabiegu karboksyterapii umów się na wizytę w dogodnym terminie!

Pamiętaj, że umawiając się na bezpłatną konsultację istnieje możliwość zaprezentowania zabiegu i wykonania go na niewielkiej powierzchni.


Twój zapis do newslettera niestety nie zakończył się sukcesem. Prosimy ponowić próbę.
Dziękujemy za zapis do newslettera!

Poznaj nasz newsletter!