PIERWSZA DEPILACJA BIKINI

Bolesne zacięcia, nieestetyczne odrastanie, krótkotrwały efekt… Skoro czytasz ten wpis, to zapewne Ciebie również denerwują wady tradycyjnych, „domowych” sposobów usuwania włosów z okolicy bikini. Coraz częściej stosowaną i coraz mniej krępującą alternatywą stała się depilacja Lycon, którą przetestować możesz w naszym salonie!


Mamy pełną świadomość tego, że depilacja bikini dla wielu Pań jest zabiegiem intymnym i potencjalnie zbyt bolesnym. Dlatego decydują się one na alternatywne oraz często mniej skuteczne formy depilacji. My jednak zdecydowanie zachęcamy do skorzystania z naszej propozycji. Dbamy bardzo mocno o to, by wszystkie Panie czuły się komfortowo, a zabieg przeprowadzony został profesjonalnie, sprawnie i jak najszybciej. Przebieg zabiegu oraz jego efekty są owocem szkolenia z depilacji miejsc intymnych jakie zorganizowała dla nas marka Lycon.


Jak dokładnie wygląda zabieg?


W pierwszym etapie zostanie przeprowadzony krótki wywiad w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie przekazujemy bieliznę jednorazową oraz dajemy możliwość odświeżenia się przed zabiegiem. W kolejnym kroku ustalamy głębokość i typ depilacji. Po tym następuje dezynfekcja obszaru zabiegowego, nałożenie oliwki, która zabezpiecza skórę przed podrażnieniem, a na nią wosku renomowanej marki Lycon, który przeznaczony jest do depilacji miejsc wrażliwych. Wosk nakładamy jednorazową szpatułką. Po depilacji następuje ponowna dezynfekcja, zmycie resztek wosku oliwką i nałożenie balsamu łagodzącego.


Zabieg depilacji bikini wykonywany jest w pozycji leżącej na plecach. Przy depilacji obszaru między pośladkami prosimy o położenie się na boku.


WAŻNE: Jeśli nigdy nie była wykonywana depilacja woskiem, rekomendujemy wykonanie bezpłatnej próby w celu wyeliminowania ewentualnego uczulenia na wosk. Zaleca się aby wykonać ją 48 godzin przed planowaną depilacją.


Jaki typ depilacji bikini wybrać?


Największą popularnością wśród naszych Gości jest depilacja brazylijska, czyli całościowa bikini. Wiele Pań wybiera jednak depilację francuską lub klasyczną. Czym są te typy i który wybrać?


Bikini klasyczne - najpłytszy rodzaj depilacji, ponieważ włosy depilowane są wyłącznie z okolicy pachwin, tylko do linii majtek. Wszystkie włosy, które znajdują się pod majtkami, nie są depilowane. Ten typ wybierają najczęściej Panie, które nie chcą by włoski wystawały poza bielizną na przykład na plaży lub na basenie.


Bikini francuskie – typ depilacji głębszej od klasycznego bikini, lecz płytszy od brazylijskiego. Depilacja francuska nie obejmuje warg sromowych oraz szpary pośladkowej. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania paska. Rodzaj ten wybierają najczęściej osoby, które przychodzą na depilację bikini po raz pierwszy i jeszcze nie mają odwagi skorzystać z depilacji brazylijskiej.


Bikini brazylijskie (nazywane również „Hollywood”) - depilacja obejmuje wzgórek łonowy, pachwiny, wargi sromowe oraz szparę pośladkową. Jest to głęboka, całościowa depilacja. Istnieje możliwość wykonania paska.


Jaką długość powinny mieć włoski poddane depilacji?


Jest to bardzo ważne pytanie, ponieważ usunięcie zbyt krótkich włosów nie jest możliwe! Włoski powinny mieć długość minimum 0,5 cm. Ważne jednak by nie przycinać ich do tej długości samodzielnie, w domu. Dłuższe włoski również mogą zostać poddane depilacji, a jeśli będą zbyt długie, to skrócenie wykonamy w Salonie.


Jeśli jesteś tuż po usunięciu włosów za pomocą maszynki, najlepiej jeśli na depilacje woskiem umówisz się za 10-14 dni.


Jak długo utrzymuje się efekt depilacji?


Efekt utrzymuje się od 2 do 4 tygodni, a dokładna trwałość efektu zależy od indywidualnego tempa wzrostu włosów, a także od „stażu” depilacji woskiem. Z naszych obserwacji wynika, że wraz z każdym kolejnym zabiegiem, efekt utrzymuje się coraz dłużej.


Czy depilacja woskiem miejsc intymnych jest bolesna?


Jest to kwestia indywidualna. Tak jak przy trwałości efektów, każdy kolejny zabieg jest coraz mniej bolesny ponieważ depilowane woskiem włoski stają się słabsze i rzadsze. Pierwsze zabiegi jednak mogą stanowić mniej przyjemne doświadczenie, dlatego tak bardzo dbamy o to by zabieg wykonany był w jak najbardziej komfortowych warunkach, sprawnie i szybko.


Czy po depilacji włosy odrosną ciemniejsze oraz mocniejsze?


Nie! Regularna depilacja spowoduje, że włoski zostaną osłabione i przerzedzone. Włoski stają się delikatniejsze poprzez osłabienie włosa.


Czy włosy po depilacji woskiem wrastają?


Jeśli masz skłonności do wrastania włosów, to depilacja woskiem tego problemu nie rozwiąże. Podczas zabiegu jednak podpowiemy Tobie w jaki sposób zapobiegać wrastaniu włosów oraz zaproponujemy konkretne preparaty zapobiegające temu.


Czy depilację można wykonać podczas miesiączki?


Teoretycznie tak. Pamiętaj jednak, że skóra w tym okresie może być bardziej wrażliwa i Twój dyskomfort może być większy. Dlatego rekomendujemy jednak umawiania się na zabieg depilacji kilka dni po menstruacji. Jeśli jednak zdecydujesz się na depilację podczas miesiączki, to prosimy o używanie w trakcie zabiegu tamponu.


Czy można wykonywać depilacje woskiem będąc w ciąży?


Jeśli wcześniej korzystałaś z depilacji woskiem i ciąża rozwija się prawidłowo, to nie ma żadnych przeciwwskazań do skorzystania z tej formy zabiegu. Depilacji woskiem nie powinnaś wykonywać wyłącznie jeśli nie korzystałaś jeszcze z tej formy i jesteś w trzecim trymestrze ciąży. Zabieg można wykonać również tuż przed porodem, ponieważ nie wykonuje się go w trakcie trzeciego trymestru, ze względu na możliwość wywołania porodu.


Jakie są przeciwwskazania do depilacji woskiem bikini?


Nie różnią się one szczególnie od przeciwwskazań do depilacji woskiem innych obszarów ciała. Główne przeciwwskazania do woskowania stanowi podrażnienie i uszkodzenie naskórka, stany zapalne oraz ropne, uczulenie na wosk, skóra bezpośrednio po ekspozycji na promieniowanie UV, a także zbyt krótkie włosy. Przeciwwskazanie stanowi kuracja izotretinoiną (okres 6 miesięcy po jej zakończeniu).


Jak należy postępować po depilacji?


Bezpośrednio po depilacji nie należy planować ćwiczeń oraz nie należy brać gorących kąpieli. Przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu należy unikać podrażniania skóry. Warto w tym celu unikać na przykład wizyt w saunie, na solarium, na plaży lub na basenie. Nie powinno pływać się ani w chlorowanej, ani w słonej wodzie. Nie należy również używać maszynki do golenia pomiędzy zabiegami depilacji woskiem.


To co bardzo ważne – regularne poddawanie się zabiegowi depilacji pozwala utrzymywać rewelacyjne efekty. Panie, które z zabiegu skorzystały, potwierdzają jego rewelacyjny charakter i „uzależniają” się od niego, korzystając z depilacji przez cały rok!


Jeśli masz do nas dodatkowe pytania, zadzwoń lub napisz! Na zabieg lub wykonanie bezpłatnej próby (aby wyeliminować ewentualne uczulenie na wosk) możesz się umówić klikając w guzik poniżej: