Zabiegi antycellulitowe

Ile osób, tyle metod na zwalczanie cellulitu. Nie wszystkie zabiegi na cellulit są skuteczne i nie zawsze ta nierówna walka zakończona jest sukcesem. Dlatego przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla wszystkich naszych Gości, którzy marzą o redukcji cellulitu i wyraźnej poprawie wyglądu skóry - zabiegi antycellulitowe. By jednak móc zrealizować ten cel, ważna jest początkowa analiza powstałego problemu oraz dobór odpowiedniego zabiegu na cellulit. Z jednej strony możemy skorzystać z dobrodziejstw najwyższej technologii kosmetologicznej i walczyć z cellulitem za pomocą medycznego dwutlenku węgla, z drugiej zaś możemy cofnąć się do klasycznych metod i skorzystać z ajurwedyjskiego masażu modelującego sylwetkę.

Sprawdzone zabiegi na cellulit

Wszystkie polecane zabiegi antycellulitowe zostały przez nas przetestowane i dobrze znamy ich skuteczność. Wiemy, że regularne korzystanie z proponowanych zabiegów dostarcza wymierne efekty i poprawia wygląd skóry nie tylko doraźnie, ale i na dłuższy czas. Z chęcią ugościmy Cię w progach Salonu od.NOVA i przekonamy Cię do rekomendowanych przez nas metod.


Maderoterapia

Maderoterapia bezbolesna i skuteczna terapia antycellultowa i ujędrniająca, która łączy w sobie dreanaż limfatyczny z manualnym masażem i intensywną pracą drewnianymi narzędziami dopasowanymi anatomicznie do ciała.

Karboksyterapia

Medyczny dwutlenek węgla podawany w trakcie karboksyterapii jest bardzo skuteczną bronią prowadzącą do redukcji cellulitu. Bardzo często nasi Goście korzystają z serii zabiegów na cellulit pozwalających wyraźnie go zniwelować i poprawić strukturę i jędrność skóry.


Udvartana

Spośród zabiegów relaksacyjnych, to właśnie Udvartana jest najskuteczniejsza w walce z cellulitem i w modelowaniu sylwetki. Połączenie stosowanych technik z używanymi składnikami pozwala w trakcie tego intensywnego masażu popracować nad sylwetką w bardzo przyjemnej i odprężającej atmosferze.

Spośród powyżej przedstawionych zabiegów na cellulit warto dopasować ten odpowiedni. Zabiegi antycellulitowe różnią się skutecznością, a także tym jaki efekt pozwalają osiągnąć przy danym typie i skali problemu.

Personalizowane zabiegi na cellulit

W związku z tym, zachęcam do odwiedzenia salonu w trakcie Konsultacji, w których dobierzemy odpowiedni zabieg na cellulit a także poruszymy pozostałe kwestie, które mogą wpływać na niwelację tego defektu kosmetycznego. Podczas konsultacji objaśnie działanie danego zabiegu, a także zaplanujemy konkretny plan zabiegowy, liczbę spotkań oraz ich częstotliwość.


Co to jest cellulit?

Cellulit to schorzenie tkanki tłuszczowej, powodujące zmiany o charakterze obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowym tkanki podskórnej. W ich wyniku tworzy się nierówna, grudkowata powierzchnia skóry, obrazowo porównywana do skórki pomarańczy. Częstym objawem jest również rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zmiana zabarwienia skóry. Z cellulitem można sobie poradzić, jednak wiele zależy od stopnia zaawansowania zmian. Dobrze dobrane zabiegi antycellulitowe poprawią stan skóry, przywracając jej piękny, zdrowy wygląd.


Jak powstaje cellulit?

Jakie czynniki sprzyjają powstawaniu cellulitu? To pytanie, na które większość kobiet poszukuje jednoznacznej odpowiedzi. Nie jest to jednak możliwe, gdyż cellulit może pojawiać się z wielu powodów. Wśród najczęściej wymienianych należą zaburzenia hormonalne. W przypadku zwiększonej ilości estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych, dochodzi do magazynowania tłuszczu i powiększania tkanki tłuszczowej, czego efektem są zmiany skórne. Procesowi tworzenia cellulitu sprzyja również przewlekły stres. W jego wyniku uwalniany jest kortyzol, którego zwiększona produkcja powoduje nasilenie zmian skórnych.


Do tego dochodzi niewłaściwy sposób odżywiania, opierający się na spożywaniu nasyconych kwasów tłuszczowych, cukrów prostych, soli i dużej ilości kaw, mocnych herbat, alkoholu czy gazowanych napojów zastępujących wodę. W diecie powinny znajdować się produkty przyspieszające przemianę materii, czyli warzywa i owoce, które dodatkowo zawierają znaczne ilości witamin i błonnika. Mile widziane są również kwasy tłuszczowe Omega, których dostarczają tłuste ryby morskie.


Cellulitowi w dużej mierze sprzyja również siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. Ruch bowiem nie tylko wspomaga układ krążenia, ale również chroni przed odkładaniem się tkanki tłuszczowej.


Na tworzenie się zmian skórnych wpływają także:

• noszenie obcisłych ubrań i wysokich obcasów, które ograniczają krążenie i utrudniają naturalną pracę mięśni,

• ciąża powodująca ucisk macicy na naczynia transportujące krew,

• uwarunkowania genetyczne wynikające z odmiennej budowy skóry i gospodarki hormonalnej,

• wahania masy ciała,

• nadwaga,

• palenie papierosów

Jakie są efekty zabiegów na cellulit?

Zabiegi na cellulit wraz ze zmianą stylu życia, wprowadzeniem aktywności ruchowej i zastosowaniem kosmetyków pielęgnujących pozwalają cieszyć się piękną skórą. W wyniku ich działania stymulowany jest układ krążeniowy i limfatyczny. Dochodzi do redukcji obrzęków i uszczelnienia naczyń. Co więcej, zabiegi antycellulitowe wykorzystują najnowsze technologie, dzięki czemu pobudzają produkcję włókien kolagenowych, a także regulują metabolizm tkanki tłuszczowej.


Twój zapis do newslettera niestety nie zakończył się sukcesem. Prosimy ponowić próbę.
Dziękujemy za zapis do newslettera!

Poznaj nasz newsletter!

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności      
Rozumiem