Rytuał dla skóry wokół oczu

Skóra okolic oczu, z racji tego, że jest inaczej zbudowana, wymaga specjalnej pielęgnacji, która często zostaje pomijana. To wpływa na zwiększenie ryzyka pojawienia się widocznych niedoskonałości. Dlatego opracowaliśmy zabieg pielęgnacyjny dedykowany właśnie tej okolicy aby odpowiednio o nią zadbać.

Jak działa Rytuał dla skóry wokół oczu?

Zabieg ten został skomponowany tak, aby w pełni skupić się na pielęgnacji skóry wokół oczu. Aplikowane w jego trakcie substancje zarówno zapobiegają powstawaniu, jak i wpływają na niwelowanie jednych z najczęściej występujących niedoskonałości skóry w tym obszarze tj. drobnych zmarszczek, obrzęków czy cieni pod oczami.

Za skuteczność zabiegu odpowiedzialne są m.in. algi brunatne oraz jony wapnia zastosowane w preparatach wykorzystywanych podczas Rytuału dla okolic oczu. Zawarte w algach polifenole działają antyoksydacyjnie oraz przeciwzapalnie, przez co zapobiegają uszkadzaniu włókien kolagenowych i elastynowych wpływających na zachowanie jędrności skóry. Lipidy występujące także w glonach zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki czemu wzmacniają barierę lipidową naskórka. W wyniku tego dochodzi do prawidłowego nawilżenia skóry oraz zapobiegania powstawania drobnych zmarszczek, wynikających z przesuszenia. Z kolei jony wapnia wspierają procesy metaboliczne skóry, które wspomagają jej regenerację. W efekcie skóra staje się bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Jak zbudowany jest Rytuał dla skóry wokół oczu?

Rytuał dla okolic oczu to zabieg opierający się głównie na drenażu limfatycznym twarzy. Celem tych technik jest redukcja obrzęków pod oczami, które tworzą się często poprzez zastoje limfy w obrębie naczyń limfatycznych. Podczas masażu poprawie ulega również mikrocyrkulacja krwi. Zaleganie w naczyniach słabo utlenowanej krwi to jedna z przyczyn powstawania cieni pod oczami. Dlatego dzięki poprawie mikrokrążenia możemy wpłynąć także na ich redukcję. Ważnym elementem Rytuału jest nałożenie płatków pod oczy nasączonych wyciągami roślinnymi, które w połączeniu z drenażem będą idealnym sposobem na odpowiednią pielęgnację tej okolicy.

Chcąc zadziałać kompleksowo również na skórę twarzy, szyi oraz dekoltu wprowadziliśmy do tego rytuału peeling wraz z aplikacją indywidualnie dobranej, kremowej maski na tę okolicę. Natomiast aby całkowicie się zrelaksować, nasi Goście mogą skorzystać dodatkowo z masażu rąk lub głowy do wyboru.

Przez to, że skóra wokół oczu jest cieńsza niż skóra na twarzy oraz uboga w gruczoły łojowe, staje się bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja tej okolicy, w celu nie tylko niwelowania niedoskonałości tego obszaru, ale również w ramach profilaktyki i poprawy wyglądu skóry wokół oczu.

Przebieg rytuału dla skóry wokół oczu

 • Zabieg pielęgnacyjny dłoni
 • Oczyszczenie skóry twarzy, szyi i dekoltu poprzez demakijaż oraz wykonanie peelingu
 • Masaż twarzy, szyi oraz dekoltu z elementami drenującymi okolice oczu
 • Aplikacja serum i płatków na okolicę wokół oczu oraz indywidualnie dobranej kremowej maski na skórę twarzy, szyi i dekoltu
 • Masaż rąk lub głowy do wyboru
 • Pielęgnacja końcowa

Efekt rytuału dla skóry wokół oczu

 • zwiększenie nawilżenia skóry
 • niwelowanie drobnych zmarszczek
 • redukcja obrzęków pod oczami
 • wspomaganie niwelowania cieni pod oczami
 • poprawa kolorytu skóry
 • spowolnienie procesu starzenia się skóry
 • silne odprężenie oraz zrelaksowanie

Przeciwwskazania do rytuału dla skóry wokół oczu

 • Zakażenia bakteryjne, wirusowe (opryszczka) i grzybicze
 • Uczulenie na składniki stosowanych preparatów
 • Podwyższona temperatura ciała

Przed każdym z zabiegów terapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad w celu wyeliminowania istniejących przeciwwskazań do jego wykonania. Jeśli posiadają Państwo jakiekolwiek wątpliwości przed rezerwacją zabiegu prosimy o kontakt telefoniczny.


Cennik

Rytuał dla skóry wokół oczu 60 min 250 zł

Parametry

Kategoria: zabiegi na twarz, rytuały,zabiegi dla kobiet w ciąży, odmłodzenie, redukcja cieni i obrzęków pod oczami
Obszar zabiegowy: okolice oczu, twarz, szyja, dekolt, ręce lub głowa
Czas trwania: 60 min

Zapraszamy do salonu od.NOVA Poznań
Twój zapis do newslettera niestety nie zakończył się sukcesem. Prosimy ponowić próbę.
Dziękujemy za zapis do newslettera!

Poznaj nasz newsletter!

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności      
Rozumiem